O mnie i blogu

Witaj na moim blogu.

Nazywam się Andrzej Kasprzak. Inwestowaniem zajmuję się od kilkunastu lat – i bywało różnie. Pamiętam kilkuset procentowe wzrosty na polskiej giełdzie w latach 2004-2007 oraz to jak można było przez kolejne dwa lata stracić 2/3 kapitału. Z kolei jeszcze nie tak dawno temu przechodziliśmy przez męczący 2-letni trend boczny. Wszystko to wiązało się z różnymi, zwykle niezbyt przyjemnymi emocjami, co z kolei prowadziło do decyzji negatywnie wpływających na wynik moich inwestycji.
Oczywiście nie raz pojawiło się w mojej głowie pytanie o to co można zrobić inaczej/lepiej, w jaki sposób poprawić zyski czy też jak zoptymalizować cały proces inwestycyjny. Mam nadzieję, że lektura tego bloga da Wam pewne sugestie w tym zakresie.

Nie jestem profesjonalnym inwestorem – tzn. nie stanowi to mojego głównego źródła dochodu . Natomiast moja codzienna praca (jak i wykształcenie) zawsze była powiązana z analizowaniem danych, modelowaniem, wnioskowaniem itp. Wierzę, że takie samo podejście oparte na danych, liczbach i wynikach podlegających weryfikacji powinno być podstawą decyzji w zakresie inwestycji. Na stronach tego bloga będę starał się przybliżyć główne idee wypracowane zarówno przez środowisko akademickie jak też – a właściwie w głównej mierze – przez praktyków rynków finansowych.

Życzę miłej lektury i zapraszam do kontaktu.